Jak przebiega piaskowanie zębów?

Należy zaszczepić dziecko przeci zakażeniom typu b haemophilus influenzae w pierwszym okresie życia Volumatic cena

Kamień nazębny jest jedną z najczęstszych przyczyn rozwoju paradontozy. Stomatolodzy alarmują, że coraz więcej osób zmaga się z tym problemem. Regularne szczotkowanie zębów nie zawsze jest wystarczające, żeby pozbyć się kamienia. Nici dentystyczne czy płyny do płukania również mogą sobie nie poradzić z tym problemem. Kamień nazębny można rozpoznać po zabarwieniu. Najczęściej przyjmuje kolor szarawy lub brunatny. Osad ten jest bardzo trudny do usunięcia. Jednym skutecznym sposobem jest wizyta w gabinecie stomatologicznym.

Dentyści dysponują nowoczesnymi urządzeniami, dzięki którym można usunąć nagromadzony kamień. Do tego wykorzystuje się scaler, czyli urządzenie ultradźwiękowe. Przed rozpoczęciem zabiegu, dentysta umieszcza końcówkę urządzenia w wodzie destylowanej. Dzięki temu scaler jest schłodzony. Następnie końcówkę przykłada się do zębów. Emitowane ultradźwięki powodują rozkruszenia kamienia. Kamień zostaje usunięty z jamy ustnej za pomocą wody.

Do najpopularniejszych urządzeń zalicza się piaskarka. Dzięki niej można w łatwy sposób usunąć kamień. Zabieg piaskowania należy przeprowadzać co kilka miesięcy. Trzeba bowiem pamiętać, że kamień osadza się pod wpływem spożywania takich produktów, jak kawa czy czarna herbata. Kamień nazębny łatwo tworzy się również u osób palących. Piaskowanie jest zabiegiem całkowicie bezbolesnym, jednak część pacjentów odczuwa pewien dyskomfort. Niektórzy stomatolodzy po tym zabiegi zalecają polerowanie i fluoryzację zębów.